image1 image2 image3 image4

Podsumowanie 27 Finału WOŚP

Oficjalne wyniki 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czernikowie. Sztab WOŚP Czernikowo dziękuje za mieszkańcom gminy za obecność, wsparcie i pozytywną energię, dzięki której udało się zebrać kwotę aż 48 123,14 zł.

Czytaj więcej: Podsumowanie 27 Finału WOŚP

Wizyta u Owsiaka 2018

Sesja zdjęciowa z wizyty Sztabu WOŚP Czernikowo u Jurka Owsiaka w 2018 roku.

Czytaj więcej: Wizyta u Owsiaka 2018

Zapowiedź 27 finału WOŚP

27. Finał WOŚP zbliża się szybkimi krokami. Już teraz zapraszamy do rezerwacji wejściówek na Bal Góralski WOŚP, który odbędzie się 12-go stycznia 2019 r. w Świetlicy Gminnej w Czernikowie. Góralskie jadło, koncert kapeli góralskiej, DJ Lesart, licytacje, sklepik i niespodzianki gwarantują wspaniałą zabawę do rana. Bal poprzedzony będzie spektaklem "Zagryziakowie"; w wykonaniu artystów teatrów Baj Pomorski i Afisz (Aula Szkoły Muzycznej). Spektakl jest krzywym zwierciadłem w dowcipny sposób ukazującym nasze codzienne życie - pełne kłótni, przepychanek i niezrozumienia. Widzom nie pozostaje nic innego, jak śmiać się z samych siebie. Sceny z życia domowników przeplatane są piosenkami. Wejściówka na przedstawienie kosztuje 30 zł. Jeśli chcecie bawić się na przedstawieniu i Balu, to kwota 110 zł nie jest chyba wygórowana. Rezerwacje pod nr telefonu: 736-433-673 i 889-690-234. Nr konta do wpłat: 98 9537 0000 2114 0030 0533 0003. Czekamy na Was. Sie ma!

Czytaj więcej: Zapowiedź 27 finału WOŚP

26 Finał WOŚP - podsumowanie

Tegoroczny 26 Finał WOŚP w Gminie Czernikowo obejmował:

Kwesty w szkołach, w tygodniu poprzedzającym niedzielny Finał, sobotni bal charytatywny i koncert Krzysztofa Tyńca z zespołem Piramidy, niedzielne kwesty na terenie całej Gminy, i rajd Off Road-owy, koncert i licytacje w auli Szkoły Muzycznej.

Czytaj więcej: 26 Finał WOŚP - podsumowanie

Budżet Obywatelski III edycja

 

Rozpoczęła się już realizacja projektów III edycji Budżetu Obywatelskiego. Za nami koncert kolęd Piwnicy Pod Baranami „Dla miasta i świata”, który odbył się 04.01.2018 r. w auli szkoły muzycznej w Czernikowie. W koncercie wystąpiły trzy pokolenia artystów zaczynając od tych , którzy współtworzyli Piwnicę w latach 50 –tych (m.in. T.Kwinta) poprzez pokolenie średnie (m.in. L Wójtowicz) oraz najmłodsze (M Półtorak i inni). To wspólne kolędowanie pokazuje, to co chyba najważniejsze, wielopokoleniową więź, potrzebę bycia razem w ważnych momentach. Pojawiło się w Czernikowie też wielu legendarnych artystów, cenne jest, że chcą przyjeżdżać i dzielić się swoimi emocjami, pięknym słowem, muzyką. Śpiewanie kolęd , pastorałek w domach zanika. Krakowscy artyści pokazali , że są jedną wielką rodziną dzielącą się swoimi autorskimi kolędami i pastorałkami. Piękny wspólny Finał „Bóg się rodzi” zaśpiewany z artystami i na bis po raz drugi zabrzmiała w Czernikowie sztandarowa piwniczna pieśń, Dezyderata. Jej przesłanie , oprócz tego płynącego z kolęd, zostawili nam artyści do przemyśleń:

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy … Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha…”

Czytaj więcej: Budżet Obywatelski III edycja

Koncert Krzysztofa Tyńca

 Szanowni Państwo,

Mamy dla Was kolejną artystyczną niespodziankę, między innymi dla tych, którym nie udało się zdobyć wejściówek na koncert kolęd Piwnicy Pod Baranami. Coroczny wośp-owy bal charytatywny poprzedzi w tym roku koncert wybitnego artysty Krzysztofa Tyńca z zespołem Piramidy. Krzysztof Tyniec to aktor przede wszystkim estradowy, znany z prowadzenia „Gal biesiadnych" . Wiele lat występował w "Kabarecie Olgi Lipińskiej". Wspaniale odnajduje się w dubbingu filmów rysunkowych, czego wyraz daje genialną kreacją Timona w filmach i serialu - "Król Lew". Podłożył też głos pod takie postaci jak Goofy, Królik Bugs, czy Dżin z Aladyna.

Czytaj więcej: Koncert Krzysztofa Tyńca

Statistics

Odsłon artykułów:
124523

Online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.