image1 image2 image3 image4

WOŚP – owo Balowo… 2005-2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Czernikowie od samego początku. Uczestniczą w niej wszystkie szkoły w gminie, wiele instytucji, urzędów, kół, osób prywatnych, rodziców, nauczycieli, uczniów, pracowników szkół. Włącza się w nią nasza społeczność, dając datki do puszek kwestarskich, uczestnicząc w koncertach i balach charytatywnych. Te ostatnie cieszą się niesłabnącą popularnością od 2005 roku. Wtedy to po raz pierwszy w remizie strażackiej odbył się taki bal pod hasłem „Noc gorących serc”. Kolejne organizowane były w sali Szkoły Podstawowej.


„Wieczór Gwiazd” w 2006 r. tryskał poczuciem humoru w wierszach, piosenkach. Był pokaz mody, taniec na stole, striptiz... ale „tego to może matko święta lepiej niech nikt już nie pamięta”, jak mówią słowa pewnej pieśni… Pomysł na „Wieczór francuski” w kolejnym roku był konsekwencją naszej sympatii do tego uroczego kraju, zainteresowań kulturowych, muzycznych, kulinarnych. Francuski klimat zapewniała muzyka, menu oraz artyści z toruńskiej orkiestry. Reszty dopełniła atmosfera stworzona przez uczestników balu. Motyw kolejnego spotkania wziął się również z naszych pasji, tym razem teatralnych. Gości zaprosiliśmy na „Magiczny wieczór muzyczno-teatralny”. Wystąpili toruńscy filharmonicy i zespół teatru „Wicza” ze spektaklem „Czyściciel Dywanów”. Na balu pod hasłem „Czar PRL-u” w 2009 r. wspominaliśmy poprzednią epokę. Wystąpił teatr „Wicza” ze spektaklem „DIETRICH. BROKEN NAILS”, w którym rozprawił się on z mitem tytułowej bohaterki. Kabaretowe emocje zapewnił teatr „Afisz” w spektaklu „Piosenki PRL 1”. Jak zwykle było wesoło, uroczo i trochę nostalgicznie. Upiory przeszłości podane w lekkostrawnym sosie nikomu nie zaszkodziły. Kolejny bal pod hasłem „Koncert Charytatywny” uświetnił występ teatru „Afisz”, który rozbawił gości spektaklem „Piosenki PRL 2”, a filharmonicy toruńscy dali przepiękny koncert na akordeon i skrzypce. XIX Finał WOŚP uczciliśmy kolejną charytatywną zabawą pod nazwą „Wyśpiewajmy Orkiestrze ile się da…!!!”. Imprezę otworzył teatr „Wicza” monodramem „One night contract”, a o północy popisowy koncert rosyjskich pieśni dał zespół „Russkaja Dusza” (Michał Hajduczenia, Magdalena Cysewska). Specjalnie na ten wieczór pojawili się: grupa VOX, 50cent i Demis Russos a już do szaleństwa doprowadził widzów występ Tercetu Egzotycznego. Balowicze wyśpiewali dla WOŚP ponad 6 tys. złotych.

Ubiegłoroczny wieczór był nie mniej magiczny i emocjonujący niż poprzednie - XX Finał zobowiązywał. „Wieczór rosyjski” uświetniła gwiazda wielkiego formatu. Profesor, muzyk, kabareciarz, aktor, bard, felietonista, fantastyczny człowiek - Alosza Awdiejew. Ze specjalnie na tę okazję stworzonym zespołem wystąpił też bohater poprzedniego balu -Michał Hajduczenia. Tego wieczora zebraliśmy na WOŚP ponad 10 tys. złotych!!!

Kronika tych wydarzeń iskrzy od anegdot, wspomnień, wrażeń gości, ale treść jej na długo owiana jeszcze będzie tajemnicą. Wszystkie te bale uświetniały występy chórów SP i Gimnazjum oraz grających i śpiewających absolwentów, lokalnych wykonawców. Często twórcy osobiście licytowali swoje prace. Bardzo dziękuję wszystkim artystom, współorganizatorom i gościom tych imprez, bo to Oni kreują ich atmosferę, a także wolontariuszom, którzy włączają się w działalność czernikowskiego sztabu WOŚP.

Statistics

Odsłon artykułów:
163103

Online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.