image1 image2 image3 image4

Koncert Piwnicy pod Baranami

Za nami uroczy, wzruszający, okraszony wysokiej klasy dowcipem koncert Piwnicy Pod Baranami w sali SP w Czernikowie. Poprzedzony  był konkursem plastycznym na karykaturę artystów Piwnicy i interpretację piwnicznych utworów. Przyznano 9 nagród i kilkanaście wyróżnień. Nagrodą w konkursie muzycznym był występ przed artystami Piwnicy pod Baranami. Artystów przywitała wystawa wyróżnionych  prac, czym byli bardzo mile zaskoczeni. W zachwyt wprawił  Piwniczan występ uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i  szkoły muzycznej. Słuchali interpretacji piwnicznych pieśni z nieskrywanym wzruszeniem i podziwem dla kunsztu młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Artyści zaczarowali zebranych pięknymi pieśniami, piwnicznymi hymnami, satyrą najwyższej klasy. Sala nie była chyba jeszcze nigdy tak wypełniona po brzegi dorosłymi, zasłuchanymi w  pełne refleksji i zadumy teksty, piosenki, wyrafinowany  humor, dowcip i żarty.

Za pomoc w przygotowaniu i zabezpieczeniu koncertu serdeczne podziękowania dla:

Starosty Powiatowego – Mirosława Graczyka,

Wójta Gminy Czernikowo –  Zdzisława Gawrońskiego,

Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu,

Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie,

Sztabu WOŚP w Czernikowie,

Szkoły Podstawowej w Czernikowie,

Szkoły Podstawowej w Osówce,

Gimnazjum w Czernikowie,

Zakładowi Komunalnemu w Czernikowie,

I wszystkim innym  pozytywnie zakręconym i życzliwym osobom. 

 

Z cyklu – „Grudniowe Koncerty”:

Starosta Toruński, Wójt Gminy Czernikowo oraz
Szkoła Podstawowa w Czernikowie zapraszają na:

Koncert „Magiczne Pieśni Wielkich Piwnicznych Gwiazd” w wykonaniu legendarnej Piwnicy Pod Baranami. Ma on na celu przypomnienie lokalnej społeczności dokonań tego najdłużej działającego w Polsce kabaretu, ich piwnicznych pieśni, hymnów, tekstów oraz artystów
i kompozytorów takich jak: Ewa Demarczyk, Wiesław Dymny, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Tadeusz Kwinta, Mieczysław Święcicki, Miki Obłoński, Alosza Awdiejew, Leszek Wójtowicz, Piotr Kuba Kubowicz, Agata Ślazyk, Dorota Ślęzak, Maciej Półtorak, Rafał Jędrzejczyk, Kamila Klimczak, Krzysztof Janicki i innych.

Organizator – Szkoła Podstawowa planuje też (tym bardziej że okazja ku temu szczególna, bo to przecież 60-lecie istnienia Piwnicy) konkurs na wykonanie/interpretację piwnicznych utworów oraz plakatu na 60-lecie istnienia kabaretu.

Projektowi (koncert i konkurs) patronować będą Starosta Toruński oraz Wójt Gminy (25-lecie istnienia samorządu terytorialnego jest dobrą okazją do pokazania, że władze lokalne wspierają i promują działania związane z szeroko pojętą kulturą, w tym również z tą najwyższych lotów). Liczymy na wsparcie lokalnych mediów, stowarzyszeń oraz włączenie się do działań szkół gminy Czernikowo i powiatu toruńskiego.

Piwnica, jak mawia Dyrektor Piwnicy Bogdan Micek - szczególną jest „wyspą” - broń Boże nie spokojną i utopijną”, ma dar stwarzania niepowtarzalnej atmosfery, surrealistycznego humoru, wspaniałej muzyki, piosenek, by wspomnieć choćby Dezyderatę, Przychodzimy Odchodzimy, Ta nasza młodość…

To jest kolejny taki grudniowy koncert w Czernikowie (wcześniej gościliśmy Zbigniewa Wodeckiego, Zenona Laskowika, Krzysztofa Daukszewicza, Czerwonego Tulipana, Aloszę Awdiejewa i innych). Najwyższy czas ugościć Szanowną Piwnicę !!!

JEŚLI CHCECIE PRZEŻYĆ WIECZÓR PEŁEN MAGII, WZRUSZEŃ
I WYBORNEGO HUMORU - PRZYBYWAJCIE !!!

Termin: 5 grudnia 2015 r. Miejsce: Szkoła Podstawowa w Czernikowie. Godz. 17:30

 

Szczegóły na stronach: http://spczernikowo.pl/, http://www.czernikowo.pl/, http://www.powiattorunski.pl/, http://wosp.andrzejm.pl/

Kontakt i rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 883689635 lub 600416933

 


 

Statistics

Odsłon artykułów:
172708

Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.