image1 image2 image3 image4

Cykl imprez charytatywnych

 „Tacy sami, a schody między nami”

Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa w Czernikowie oraz Rada Rodziców przy wsparciu Powiatu Toruńskiego i Urzędu Gminy w Czernikowie planuje cykl imprez charytatywnych na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka w naszej miejscowości prowadzonego od 4 lat przez Małgorzatę i Jerzego Kąkolów. Państwo Kąkolowie rodzicielstwem zastępczym zajmują się od 2002 roku. Z ich pomocy skorzystało 20 wychowanków. Dwa lata temu zdecydowali o przeprowadzce do Czernikowa, tu kupili dom i starają się go przystosować do potrzeb niepełnosprawnych. Największy problem, z którym nie potrafią sobie poradzić to schody prowadzące do pokojów dzieci w tym uczennic naszej szkoły. Wnoszenie i znoszenie córek, kilka razy dziennie, staje się dla nich coraz większym wyzwaniem. Rozwiązaniem byłoby zainstalowanie windy krzesełkowej. Dotychczasowe starania opiekunów w różnych instytucjach nie przyniosły wystarczających efektów finansowych.

Ponieważ w planach mieliśmy 2 koncerty w ramach Budżetu Obywatelskiego „Muzyka mistrzów” poświęcone muzyce Beatlesów oraz Markowi Grechucie i Czesławowi Niemenowi, a na deser koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego „Pasjans na dwóch”, postanowiliśmy przy ich okazji wesprzeć starania Państwa Kąkolów o zamontowanie windy. Pod hasłem „Tacy sami a schody między nami” będziemy prowadzić zbiórkę publiczną na wyżej wspomniany cel. Będziemy starali się rozszerzyć akcję o inne działania, wciągnąć w nią młodzież nie tylko naszej szkoły, ale też gminy, aby przybliżyć im problemy osób niepełnosprawnych, rodzicielstwa zastępczego i pokazać, że niepełnosprawność nie jest końcem marzeń o fajnym, spełnionym życiu.

Harmonogram całej akcji:

Aula szkoły muzycznej w Czernikowie:

26.10.2016r.-koncert piosenek The Beatles w wykonaniu zespołu Żuki i zespołu szkoły muzycznej w Czernikowie (wstęp darmowy na wejściówki)

16.11.2016 r.- koncert „Korowód wspomnień –muzyczne spotkanie z piosenkami Marka Grechuty i Czesława Niemena w wykonaniu: Joachima Perlika, Ludmiły Małeckiej, Doroty Bułakowskiej, Artura Grudzińskiego (wstęp darmowy na wejściówki)

10.12. –koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego „Pasjans na dwóch” (wstęp - bilety/cegiełki w cenie 70 zł.

Zamówienie i odbiór wejściówek i biletów- Szkoła Podstawowa w Czernikowie (883690234, 600416933)

Inne miejsca:

Pokaz Zumby (remiza OSP XI wejściówka 20 zł)

Zabawa Rady Rodziców – Remiza/dom Kultury(X)

Potańcówka - „Wspomnienia z muzycznych parkietów” z licytacjami atrakcjami- restauracja da Vinci, X-XI -wejściówka 20 zł

Turnieje sportowe (IX-XI)

Zbiórki, akcje w szkołach(IX-XI)

Kwesta publiczna na terenie gminy (XI)

Szczegółowe informacje będą na stronach:

http://spczernikowo.pl

http://wosp.andrzejm.pl/

http://czernikowo.pl

KB, DJ, PB

 

 


 

Statistics

Odsłon artykułów:
172746

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.