image1 image2 image3 image4

Warsztaty wokalno-teatralne

 

Melpomena i inne Muzy w Czernikowie” w ramach projektu –„Muzyczno teatralne Peregrynacje”

12 czerwca 2017. w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie w ramach wspomnianego wyżej projektu z Budżetu Obywatelskiego odbyły się warsztaty wokalno- teatralne. Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych. Poprowadziła je Anna Magalska -aktorka Teatru Wilama Horzycy w Toruniu . Uczestnikami było 34 uczniów – 22 ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Steklinie oraz 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie.

W czasie zajęć uczniowie pracowali nad emisją głosu-oddechem, artykulacją i dykcją. Ponadto uczniowie ćwiczyli ekspresję głosu oraz kształtowali jego barwę. Część zajęć poświęcona była również na trening fizyczny obejmujący plastykę i muzyczność ciała, ruch sceniczny oraz improwizację muzyczną i teatralną.

Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem mikrofonu i profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego. Zapewniło to osiągnięcie swobody scenicznej oraz niezbędnego doświadczenia potrzebnego na estradzie. Każdy uczestnik zajęć miał okazję poczuć się jak artysta stając naprzeciw widza. Prowadząca zwracała uwagę na postawę, gesty, mimikę i kontakt artysty z widzem.

Warsztaty stworzyły młodym twórcom możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę. Były również próbą rozwijania potencjału twórczego uczniów, zachętą do poszukiwania swoich pasji i motywacją do wytrwałej pracy w dążeniu do celu.

 

W imieniu organizatorów i opiekunów

Dorota Pucińska

Piotr Buczyński

 

 


Statistics

Odsłon artykułów:
172718

Online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.