image1 image2 image3 image4

Budżet Obywatelski III edycja

 

Rozpoczęła się już realizacja projektów III edycji Budżetu Obywatelskiego. Za nami koncert kolęd Piwnicy Pod Baranami „Dla miasta i świata”, który odbył się 04.01.2018 r. w auli szkoły muzycznej w Czernikowie. W koncercie wystąpiły trzy pokolenia artystów zaczynając od tych , którzy współtworzyli Piwnicę w latach 50 –tych (m.in. T.Kwinta) poprzez pokolenie średnie (m.in. L Wójtowicz) oraz najmłodsze (M Półtorak i inni). To wspólne kolędowanie pokazuje, to co chyba najważniejsze, wielopokoleniową więź, potrzebę bycia razem w ważnych momentach. Pojawiło się w Czernikowie też wielu legendarnych artystów, cenne jest, że chcą przyjeżdżać i dzielić się swoimi emocjami, pięknym słowem, muzyką. Śpiewanie kolęd , pastorałek w domach zanika. Krakowscy artyści pokazali , że są jedną wielką rodziną dzielącą się swoimi autorskimi kolędami i pastorałkami. Piękny wspólny Finał „Bóg się rodzi” zaśpiewany z artystami i na bis po raz drugi zabrzmiała w Czernikowie sztandarowa piwniczna pieśń, Dezyderata. Jej przesłanie , oprócz tego płynącego z kolęd, zostawili nam artyści do przemyśleń:

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy … Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha…”

Autorzy tego projektu dziękują za wsparcie:

Starostwu Powiatowemu w Toruniu, Urzędowi Gminy w Czernikowie, Zakładowi Komunalnemu, Straży Pożarnej, Szkole Podstawowej w Czernikowie, Plebanii w Czernikowie, „Restauracji Słoneczna”, Szkole Muzycznej oraz Zespołowi Szkół w Czernikowie a przede wszystkim tym, którzy swymi podpisami wsparli ten projekt.

Ks. Piotr Siołkowski

Dariusz Janiszewski

Piotr Buczyński

 


 

Statistics

Odsłon artykułów:
172740

Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.